Udostępnij:Tweetnij

0 Facebook - jak zdobyć klientów


Pewnego wieczoru moją uwagę w wydarzeniach na TVP przykuła informacja, że aż 80% internautów zadeklarowała, iż korzysta z facebooka. A prawie połowa z nich tylko po to włącza komputer, by zalogować się na jego stronach. Trudno mi odnieść te informacje do konkretnej publikacji i wyników tej ankiety, ponieważ umknęło mi kto przeprowadzał te badania. Warto jednak dostrzec potencjał facebooka. Coraz częściej w reklamach telewizyjnych poszczególne marki producentów i sklepów, nawołują do odnalezienia ich na fanpage.
 
Chcąc naprawdę zaistnieć w świecie emarketingu wydaje się, że nie ma odwrotu i fanpage to kolejny krok. Na dzisiejszy dzień wszystko wskazuje na to, że warto tam zaistnieć. Tu sprawa wydaje się prosta, ponieważ każdy zarejestrowany Użytkownik facebooka ma możliwość stworzenia dowolnej strony, a samo jej założenie to dosłownie kilka minut.

Odpowiedź na pytanie - Jak na tym zarobić? Uzyskasz w chwili gdy założysz stronę i przekonasz się, że można. Dobrze gdy Twój fanpage będzie obejmował szerszy obszar tematyczny. No i oczywiście, gdy w pełni dopasujesz go do swoich zainteresowań, wtedy łatwiej będzie Ci pozyskać ciekawe informacje i wypowiadać się na łamach strony.
 
Kolejnym krokiem jest przystąpienie do programu afiliacyjnego lub » programu partnerskiego, który swoimi produktami - usługami pasuje do tematyki Twojej fanpage. Zarejestruj się w takim programie i pobierz linki partnerskie, które pomogą Ci w promocji produktów - usług.

Teraz nie pozostaje nic więcej jak podciągnąć rękawy i wziąć się ostro do pracy. Nie przesadzaj jednak z ilością zamieszczanych postów w jednym dniu. Posty zawsze warto publikować w godzinach, gdy widzisz dużą ilość osób zalogowanych.

Wybierając produkty i usługi do promocji za pomocą fanpage, zawsze pamiętaj o tematyce strony i zainteresowaniach swoich fanów. Zamieszczaj grafiki związane tematycznie z treścią Twojej strony. W opisach zdjęcia - grafiki zamieszczaj ciekawy komentarz wraz z linkiem do oferty. Śledź uważnie, które zdjęcia i grafiki cieszą się dużym zainteresowaniem, zamieść więcej podobnych zdjęć by zwiększyć skuteczność swoich działań.

Zamieszczając komentarz, lub post nie zwracaj się nigdy bezosobowo, nawiąż interakcję ze swoimi fanami. Pamiętaj o tym, że Twoim zadaniem jest tworzenie treści, które chętnie będą przekazywane przez inne osoby dalej. Posty cieszące się dużą popularnością dotrą do większej ilości Użytkowników. Błędem natomiast jest zamieszczanie samych linków do stron bez jakiegokolwiek opisu i komentarza.

Wydaje się, że nie warto kupować fanów, dlaczego i jak ich pozyskać? Na pewno nie możesz liczyć na duże zaangażowanie tych osób i udzielanie się na Twojej stronie. Są to osoby, które polubią Twoją stronę tyko z jednego powodu - osiągnięcia określonych korzyści. Dodatkowo większość takich profili to profile fikcyjne, które zakładane są w celu klikania w "lubię to" w serwisach wymiany fanów, bądź za pieniądze.

Warto jednak zwrócić uwagę na to, że prędzej ktoś polubi fanpage, który ma już np. 1500 fanów niż taki, który lubi 15 osób. Profile osób pozyskanych w taki sposób, jednak nie zawsze wpłną pozytywnie na wizerunek Twojej fanpage.

Przy pozyskiwaniu fanów jak w wielu życiowych sytuacjach bezcenni okażą się Twoi znajomi. Możesz zasugerować im swoją stronę i zaprosić do jej odwiedzenia, poprosić ich o opinię i o udostępnienie Twojej strony w ich profilach, dzięki czemu wpis o niej zobaczą ich kolejni znajomi.

Pozostaje jeszcze kampania reklamowa w ramach facebooka. Korzystając z niej możesz dokładnie określić miejsca emisji Twojej reklamy i trafić z nią do najbardziej interesującej Cię grupy docelowej. Pozdrawiam i życzę Ci wielu udanych kampanii.

Krótka publikacja » Jak założyć stronę na facebooku - wielkość pliku 667 KB


Kod html na Twoją stronę:
1. Zaznacz kod w ramce (ctrl+a) 2. Skopiuj go (ctrl+c) 3. Wklej w trybie html na stronie (ctrl+v)

0 komentarze:

 

e-Biznes | Biznes w sieci Copyright © 2013 | Template created by O Pregador | Powered by Blogger Templates